قوانین نوشته شده‌ی من

 این روزها دارم سعی میکنم یک سری قوانین برای خودم تدوین کنم. البته نه ازا این قوانینی که در تئوری برای همه یکسانه -مثل قانون اساسی- . قوانین من  برای گروه های مختلف انسان ها فرق میکنه. سعی میکنم دسته بندی های درستی انجام بدم و قوانین رو در حد توان جوری تدوین کنم که همه افراد ِ توی یک دسته رو، دربربگیره.

حالا شاید بپرسین این همه همت و کار (مضاعف) به چه دردی میخوره؟! باید خدمتتون عرض کنم که کافیه یه جا توی رابطه هاتون نتونید تصمیم گیری کنید. بین احساس و منطق بمونید و گاها از اینجا رونده و از اونجا مونده رابطه هاتون رو ببازید. توی این شرایط داشتن یک دستورالعمل کمک میکنه. باز هم تکرار میکنم این قوانین همیشه و در مورد همه افراد کاربردی نیست اما داشتنش کمک بزرگیه.

همه ی این روده درازی ها رو کردم تا بگم از این به بعد شاید پستهایی با موضوع: قوانین نوشته شده‌ی من بخونید. خواستم از پیش توضیحاتی در این زمینه داده باشم. فعلا میخوام قوانینم رو برای افراد جدید الورود به زندگی بنویسم. دوستان تازه وارد:

1-   آدم ها رو از روی کارهایی که نکردن و نمیکنن بشناس. ( کارهایی که ادم ها نمیکنن اغلب ضعف ها و تابوهاشونه. هرچند خیلی از کارهایی که انجام میدیم هم جزو ضعف و تابوهاست و بزور بهشون تن میدیم اما تجربه به من ثابت کرده احتمال شناخت اشتباه رو پایین میاره)

2-   اگه از یکی خیلی خوشت اومد شک نکن که احتمال داره خیلی ازش بدت بیاد – و بالعکس-

3-   از کسی که مثل بازجوها (کارشناسها) هی ازت سوال میپرسه فاصله بگیر ( اینجور افراد هنوز مهارت ارتباط برقرار کردن رو کسب نکردن و زیادی برای رابطه بچه اند. البته بی رحمانه اش اینه که انقدر خودخواه و تنبل هستن که میخوان همه چیز رو بپرسن و وقت و انرژی برای شناخت خرج نکنن!)

4-   اگر در برخورد اول کسی آداب معاشرت رو رعایت نکرد، وقت دوباره ای برای اون فرد صرف نکن. ( منظورم نیست که طرف عصا قورت داده و کت و شلوار پوشیده باشه -اگر مذکر بود طرف- یا  شنیون کرده و کفش پاشنه بلند پوشیده -اگر از جامعه نسوان بودن ایشون-  برای مثال اگر: دیرتر از ساعت مقرر حاضر شد، آدامس میجوید،‌ وسط حرفتون میپرید،‌موقع صحبت کردن شما حواسش جای دیگه ای پرت بود و ...)

5-   بار اول که به گروهی وارد میشی حواست جمع باشه که انرژی های افراد رو درست تفکیک کنی. ( برای مثال کسی که خیلی شاده و زیاد میخنده رو فکر نکنید خیلی سرزنده و سرشار از انر‍ژی مثبته! گاهی فرد بزله گویی در جمع افراد رو بر سر ذوق میاره و اون افراد بصورت مجزا دلمرده و منفی هستند)

 

برای بار اول فکر میکنم کافیه. این قوانین در مورد اعضای خانواده، دوستان قدیمی و ... گاهی بسیار متفاوته. به اونها هم میپردازیم. 

 

  
نویسنده : مینا رضایی فرخ ; ساعت ٧:٠٦ ‎ب.ظ روز ٢۳ فروردین ۱۳۸٩
تگ ها : زندگی